KOREPETYCJE NA 5+

ZAPISZ SIĘ

Lekcje indywidualne szyte na miarę

ZOSTAŃ KOREPETYTOREM

Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniejszą metodą nauki (nie tylko) języka jest praktyka. Im więcej kontaktu z językiem na co dzień, tym szybciej i naturalniej go przyswajamy. To właśnie dlatego wymiany i kursy zagraniczne szczycą się opinią najefektywniejszych form nauki.

 

Ale co w przypadku, kiedy nie mamy możliwości wyjechać z kraju? Wtedy z pomocą przychodzi metoda immersji

 

 

 

Co to jest i dlaczego to takie ważne?

 

Immersja to metoda polegająca na zanurzeniu się w danym języku, otoczeniu się nim ze wszystkich stron, poniekąd tak, jak miałoby to miejsce za granicą. Przez to “zmuszamy się” do używania danego języka, a jego nauka staje się łatwiejsza.

 

 

 

5 sposobów na immersję:

 

1. Zmień język na swoich urządzeniach.

 

    Chociaż ustawienie w telefonie czy komputerze innego języka nie wydaje się wielką zmianą, to z pewnością pozwoli Ci nauczyć się paru nowych słówek.

 

Immersja językowa, sposób na zwiększenie skuteczności nauki języka obcego

05 października 2020

 

2. Oglądaj filmy i seriale w innym języku/z napisami.

    

    W internecie z łatwością znajdziesz mnóstwo filmów i seriali w różnych wariantach językowych. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z językiem,            spróbuj oglądać je w polskiej wersji z napisami w języku, którego się uczysz, lub na odwrót. Żeby zwiększyć skuteczność nauki, możesz po każdym odcinku wypisać 5-10 nowych słów.

 

 

3. Słuchaj radia i podcastów.

    

    Wykorzystaj czas w drodze! Włącz zagraniczne radio lub podcast związany z Twoimi zainteresowaniami podczas jazdy autem albo spaceru do szkoły. 6-minutowe podcasty z transkryptem i listą najtrudniejszych słówek znajdziesz na przykład pod tym linkiem https://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/6-minute-english 

 

 

4. Znajdź partnera do rozmowy.

    

    Znasz już słówka i wyrażenia - pora zacząć ich używać! Najlepszym 

sposobem jest w tym wypadku rozmowa z inną osobą. Partnera do rozmowy możesz poszukać na grupach w social mediach czy forach o nauce języków, a może będzie to ktoś z Twoich znajomych lub rodziny? Wybór należy do Ciebie!

 

 

5. Mów do siebie.

 

    Mimo, że ten punkt może wydawać Ci się nieco dziwny, to jedna z najlepszych form praktyki! Mówić do siebie możesz, kiedy jesteś sam, a kiedy jesteś wśród innych ludzi - możesz w obcym języku myśleć. Dzięki temu nie tylko nauczysz się wykorzystać swoją wiedzę, ale też powoli przezwyciężysz strach przed mówieniem (jeśli go odczuwasz). 

 

Korepetycje na 5+

 

Lekcje indywidualne szyte na miarę

 

tel. 790 890 555

e-mail: korepetycjena5plus.kontakt@gmail.com

 

Obserwuj nas: